מקבוצת בן-דוד

מגדלי ארץ

ייזום וניהול נדל"ן   

השירותים שלנו

קידום פרויקט בינוי - על גבי מגרשים בעלי תב"ע

 

מצוקת שוק הדיוק עודדה את רשויות המדינה להגדיר את זכויות הבנייה בשטחים רבים. לצורך כך, רשויות המדינה ביצעו פעולות של "איחוד וחלוקה" בשטחים נרחבים, במסגרתם אוחדו מגרשים קטנים לידי מגרשים גדולים המיועדים לבניית רבי קומות. 

תהליך זה הביא להיווצרותם של מגרשים המוחזקים לעיתים בידי כמה עשרות בעלים משותפים - המתקשים להסתדר ביניהם ולקדם פרויקט בינוי משותף.

מצב זה מביא לא אחת לסכסוכים ולבסוף להשתלטות יזמים ובעלי אינטרסים על המגרש - וביצוע מכירה כפוייה באמצעות בית המשפט במסגרת הליך "פירוק שיתוף", אשר לרוב גורם לבעלים לאבד את הקרקע.

מגדלי ארץ מספקת שירותי ניהול, המיועדים לבעלי קרקעות אלה המעוניינים לקדם ביעילות פרויקט על גבי הקרקע שבבעלותם, תוך שאיפה למזער את סיכוניי אבדן הקרקע.

 

שירותי הניהול כוללים: תכנון פרויקטלי - תוך בחינת היקפי הבעלויות השונות בקרקע והבנת השאיפות הכלכליות של הבעלים, גיבוש מתווה המאפשר קידום עסקה משותפת לכלל בעלי הקרקע, פרסום מכרזי קבלנים לבחירת ההצעה הטובה ביותר, טיפול בהשגת מימון במידת הצורך, ליווי כלל היועצים ונותני השירותים הנדרשים וליווי הפרויקט עד השלמתו ומסירת מפתח לבעלים. 

 

החברה מקדמת את פרויקט הבינוי בהתאם לבחירת לקוחותיה - בין אם מדובר בפרויקט בנייה עצמית, בין אם ב"עסקת קומבינציה" (במסגרתה ייבחר קבלן אשר יבצע את הבינוי על חשבונו בתמורה למסירת דירות בנויות לבעלי הקרקע) או ב"עסקת תמורות" (במסגרתה הקבלן ישלם לבעלי הקרקע את שווי הדירות בכסף). החברה שואפת לקדם את הפרויקט במתווה משולב, שיאפשר לבעלי הקרקע לשלב בין סוגי העסקאות השונות - כך שכל אחד מבעלי הקרקע יוכל לבחור את המתווה הנכון ביותר עבורו. 

התחדשות עירונית

 

קידום פרויקט התחדשות עירונית ("פינוי בינוי") הינו משאת נפשם של בעלי דירות בבניינים ישנים ונמוכי קומה.

בעלי הדירות ירצו כמובן שהפרויקט יבוצע בידי קבלן מוביל בעל חוסר כלכלי, אשר יקדם את הפרויקט במהירות המרבית ויספק להם דירות חלופיות - גדולות ככל האפשר.

יחד עם זאת, פעמים רבות בעלי הדירות מוצאים עצמם מתמודדים עם קשיים, תסכול ובלבול רב. זאת עקב סירוב של חלק מבעלי הדירות שבמתחם להצטרף לפרויקט, חוסר ביטחון באשר לאיכות הקבלן ובאשר לשאלה אם העסקה שהקבלן הציע הינה הטובה ביותר וכן תסכול בשל העדר קידום הפרויקט על ידי הקבלן הנבחר.

על מנת לפשט ולייעל את התהליך - מגדלי ארץ מציעה ללקוחותיה "שירותי מנהלת" במטרה לקדם את הפרויקט בקצב מהיר, ביעילות, בביטחון ובדרך שתעניק לבעלים את תוספת השטח הגדולה ביותר האפשרית. 

השירותים כוללים: בדיקה תכנונית וכלכלית לבחינת ההתכנות של הפרויקט, החתמת בעלי הדירות במתחם על הסכם מאחד ("הסכם שיתוף"), בחירת אדריכל, יועצים וניהולם, קידום תכנית תב"ע (תכנית בניין עיר) המסדירה את הגדלת זכויות הבנייה הדרושות לצורך הפרויקט, ביצוע מכרז קבלנים - במטרה לבחור בקבלן איכותי, אשר יציע לבעלי הדירות את תוספת השטח הגדולה ביותר במפרט עשיר, ניהול מו"מ עם הקבלן הנבחר לצורך השגת תנאים מיטביים לבעלי הדירות וקבלת ערבויות בנקאיות מהקבלן, קביעת לוחות זמנים להשלמת הבנייה וליווי הפרויקט - עד מסירת הדירות שייבנו לידי הבעלים.

היתרון הגדול בשירות של מגדלי ארץ הינו, שמכרז הקבלנים נעשה לאחר קבלת אישור הרשויות לפרויקט ולאחר הגדלת זכויות הבנייה. עניין זה מבטיח לבעלי הדירות שהם יקבלו את תוספת השטח הגדולה ביותר.

בתים צמודי קרקע

 

החברה מעניקה שירותי ניהול לבעלים המעוניינים לבנות בתים צמודי קרקע.

 

שירותי החברה כוללים: קידום תכנון אדריכלי, מכרזי קבלנים, ניהול כלל היועצים הנדרשים לפרויקט, טיפול בהשגת מימון, ליווי תהליך הבנייה וכל הנדרש עד להשלמת הפרויקט ומסירת מפתח לבעלים.

"השירות הייחודי של מגדלי ארץ מגדיל באופן ניכר את פוטנציאל הרווח שניתן להפיק מן הקרקע, בתהליך נעים, פשוט ויעיל"

השבחת קרקעות חקלאיות

 

מגדלי ארץ מספקת שירותי פיתוח והשבחה של קרקעות חקלאיות.

 

מטרות השירותים הינן:

א) לזרז את פיתוח הקרקע.

ב) לקדם פרויקט בינוי לאחר קבלת אישור הרשויות.

ג) ללוות את פרויקט הבינוי עד שלב מסירת הדירות לידי בעלי הקרקע.  

השירותים כוללים:

ניתוח פוטנציאל ההשבחה והכנת תכנית אסטרטגית לקידום הקרקע, איחוד בעלי הקרקעות הסמוכות תחת הסכם מאוחד ("הסכם שיתוף") - על מנת ליצור שיתוף פעולה שיסייע לקידום הפרויקט, הכנת וקידום תכנית בניין עיר לשינויי ייעוד הקרקע למגורים או למסחר והגשתה לאישור הרשויות. זאת תוך השתדלות להשגת זכויות בנייה מקסימליות (על מנת להוביל לערך כלכלי גבוה של הקרקע). 

לאחר שינוי ייעוד הקרקע: החברה מקדמת פרויקט בינוי על הקרקע, במטרה להעניק לבעליה דירות בנויות - רבות ככל האפשר. לצורך הבינוי החברה תנהל מכרזי קבלנים על מנת לאפשר לבעלי הקרקע להשיג את העסקה הטובה, האיכותית והרווחית ביותר.

מגדלי ארץ מספקת לא רק את מכלול שירותי הניהול - אלא גם את המימון הנדרש, כך שבעלי הקרקע לא יידרשו לממן מכיסם את עלויות פיתוח וקידום הקרקע.

     מגדלי ארץ בע"מ.

האתר נבנה על ידי